ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

שוד האיברים של היס איננו מסתיים

בחודש 8/07 מצא את מותו צעיר בן 34 כתוצאה מהרעלה. גופתו נותחה במכון לרפואה משפטית לאחר שאימו נתנה, לכאורה, הסכמה כשהיא בהלם ותחת איום המשטרה. לאחר 5.5 שנים התברר לבני המשפחה ההמומים כי במכון נשארו "דגימות" מגופתו של הצעיר. המשפחה נאלצה לערוך טקס הלוויה וקבורה חוזרים ועברה זעזוע קשה כשהיא נחשפת ל"דגימות" שהוצאו מגופת הבן ו"שכבו" 5.5 שנים בארון של פרו' היס במכון.
שנה וחצי קודם לכן, בחודש 5/06, מצא את מותו צעיר בן 19 לאחר שנורה ע"י 7 קליעים בגופו. המשטרה איימה על האם שתעכב את ההלוויה אם לא תסכים לנתיחה וכך קיבלה את הסכמתה לביצוע הנתיחה במכון לרפואה משפטית. לאחר 6 שנים קיבלה המשפחה מכתב ממשרד הבריאות והתברר שללא ידיעת המשפחה וללא כל צורך נשמרו במכון חלקים ודגימות מהגופה. גם במקרה זה נערכה הלוויה נוספת וטקס קבורה נוסף.
מסתבר ששוד האיברים, החלקים והדגימות שהתחולל בין כותלי המכון לרפואה משפטית באבו כביר עלה על כל דימיון. כמעט כל אחד או אחת שיקירו עבר נתיחה שלאחר המוות בשנות ה-90 או בתחילת שנות האלפיים צריך לדאוג שמא חלק או דגימה של יקירו מונחת אי שם בארון, במקרר או במרתף במכון האפל באבו כביר. איך במוסד ממשלתי התנהל כדבר הזה?!!

 

לאחרונה, הוגשו ע"י משרדנו שתי תביעות נוספות נגד פרו' היס, משרד הבריאות ואח' בשני המקרים המזעזעים המתוארים לעיל.

 

משרדנו מתמחה בייצוג המשפחות שנפגעו ב"פרשת היס" ומשרדנו אחראי לפסיקה התקדימית בעניין זה בבית המשפט העליון במסגרת ע"א 5019/08 פרו' היס נ. ליה עטרה בן צבי .