ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

לאיזה עורך דין כדאי לפנות?

עקרונית, ניתן לפנות לכל עורך דין, שידע ודאי לטפל בתביעת הפיצויים. אולם יש חשיבות גם למומחיותו ולניסיונו של עורך הדין בתחום הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים; זאת משום שגם בקרב עורכי הדין (כמו אצל רופאים, מהנדסים ובעלי מקצועות חופשיים אחרים) ישנן התמחויות. יש הבקיאים יותר במשפט הפלילי ואחרים המתמחים בענייני המעמד האישי - נישואין וגירושין; יש מומחים לענייני פשיטות רגל וחוזים, ויש שעיקר עיסוקם בדיני נזיקין וביטוח - תחומים המשולבים בדרך כלל.

בשנים האחרונות, נפתחה על פי כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין לכל עו"ד האפשרות לציין על גבי נייר המכתבים שלו או בכרטיס הביקור את תחומי עיסוקו ודוק; לא "מומחיותו" - אלא "עיסוקו", כי אין בנמצא תואר "מומחה" בין עורכי הדין כדרך שהדבר נהוג אצל רופאים; אך ההנחה הינה, כי מי שמכריז על עצמו כעל "עוסק" בתחום מסוים - הרי שהינו גם מבין בכך. הבעיה טמונה בכך שכל אחד יכול להכריז על עצמו ככל הנראה בעיניו, ואין גוף המפקח על מומחיות עורכי הדין.

מצב זה מקשה על הציבור הנזקק לשירות משפטי להגיע לעורך הדין המתאים ביותר. לכן, לפני שאתה פונה, איפוא, לעורך דין, נסה לברר בין מכריך, אשר יוכלו אולי להמליץ על עורך דין מתאים. גם אז, כשאתה מגיע למשרדו, אל תהסס לשאול ולברר אם הוא אכן עוסק בתחום תביעות הנזיקין בכלל ותאונות הדרכים בפרט, ובאיזו תדירות. אל תבצע את השגיאה הנפוצה במחשבה שאם המליץ לך חבר על עו"ד ש"הציל" אותו בתיק גירושין או היה "חזק" בתיק פלילי - הוא גם מתאים בהכרח לתביעת נזיקין.