ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

רשלנות רפואית בניתוחי עיניים

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

תביעות רשלנות רפואית בגין ניתוחי עיניים משתרעות על קשת רחבה של סוגי ניתוחים, חלקם ניתוחים פשוטים ומוכרים וחלקם כוללים פרוצדורות מורכבות וארוכות.

בחלק מהמקרים הרשלנות מתבצעת עוד לפני הכניסה לחדר הניתוח - דווקא בשלב האבחון של הבעיה ממנה סובל המטופל. בתביעות רבות שהגיש משרדנו בתיקי רשלנות רפואית בניתוחי עיניים, הרשלנות התבטאה באי ביצוע בדיקות מקדימות או בעצם קבלת ההחלטה על ביצוע הליך כירורגי בעין שאינו מתאים למטופל הספציפי.

הדוגמא המובהקת לכך היא ביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIC לאדם שסובל מבעיות ראיה אך אינו מתאים לניתוח כזה. הנזקים שעלולים להיגרם למטופל שעבר ניתוח לייזר למרות שאינו מתאים יכולים להתבטא בזיהומים או ביובש בעיניים אך חלילה גם חמור מכך, בהיווצרות עיוות של הקרנית (אקטזיה) שעלול לגרום לפגיעה קשה בראייה ואף לצורך בניתוח להשתלת קרנית.

לצורך הגשת תביעה בבית המשפט במקרים בהם נגרם נזק לאדם שעבר ניתוח עיניים, אנו בוחנים האם הדיאגנוזה הרפואית עליה התבסס רופא העיניים היתה ראויה והאם היא עומדת בפרקטיקה הרפואית המקובלת בתחום העיניים, האם בוצעו מלוא הבדיקות המקדימות הנדרשות לרבות אבחון רגישויות אצל המטופל הספציפי או גילוי גורם מולד כלשהוא שעלול לגרום לסיבוכים לאחר ההליך הכירורגי או תוך כדי ההליך וכן האם המטופל קיבל הסבר נאות אודות הסיכונים והסיכויים של הניתוח.

כאשר מדובר בניתוחי עיניים אלקטיביים (ניתוחים שאינם דחופים או מצילי חיים), כגון ניתוחי קטרקט או ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, נקבע בפסיקת בתי המשפט כי מוטלת על הרופא חובה מוגברת להסביר את פרטי ההליך ונחיצותו, להציע אפשרויות חלופיות לניתוח ולהסביר באופן מקיף לגבי הסיבוכים האפשריים שעלולים להיגרם בניתוח עד כדי אבדן העין או הראייה.

ישנם מקרים רבים בהם הרשלנות התרחשה בניתוח עצמו, בשל חוסר מיומנות של הצוות הרפואי המנתח או בשל קבלת החלטה שגויה ולא מקובלת תוך כדי הניתוח.

במידה ולא ניתן מראש הסבר מקיף למטופל אודות הסיכויים והסיכונים הקיימים בניתוח, נטענת הטענה כי בנוסף להתרשלות בשלב הטרום ניתוחי או בניתוח עצמו, נגרמה הפרה של חובת ההסכמה מדעת של המטופל.

אם נגרם לך נזק כתוצאה מניתוח עיניים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא ומנוסה בתחום הרשלנות הרפואית לצורך הגשת תביעה לבית המשפט.