ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

רשלנות רפואית בקרדיולוגיה

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

הלב הוא גורם התמותה השני בישראל לאחר מחלת הסרטן. סיבת המוות אצל כ- 15% מהנפטרים במדינת ישראל היא מחלה לבבית לעומת כ- 25% שנפטרים עקב מחלות הסרטן השונות ו- 6% שנפטרים עקב שבץ מוחי.

האבחון המוקדם במסגרת הטיפול הקרדיולוגי, טיב האבחנה הקלינית של הרופא המטפל, החל מרופא המשפחה, עבור במומחה הקרדיולוג וכלה ברדיולוג המפענח את בדיקות הדימות הם קריטיים לצורך קבלת טיפול קרדיולוגי ברמה רפואית נאותה וללא תקלות. הזמן הוא משתנה גורלי במירוץ הטיפול הקרדיולוגי ולעיתים פרקי זמן קצרים שנראים לכאורה חסרי משמעות יכולים להיות ההבדל בין חיים ארוכים ומלאי אושר לבין מוות מהיר וקטלני.

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג נפגעים אלו שנותרו עם פגיעה לבבית קשה אשר היתה יכולה להימנע לו היו מתייחסים אליהם כראוי בחדר המיון בבית החולים אליו פנו, עושים להם את הבדיקות המתאימות ועורכים להם צינתור בזמן ולא משהים אותם בחדר המיון ללא טיפול שעות ארוכות עד שאירע אירוע לבבי חריף שחייב פעולה בהולה וגרם לנזק שהיה יכול להימנע.

כך קרה ל- צ' שהגיע למיון בביה"ח "בילינסון" לאחר שהופנה לשם ע"י רופא המשפחה בקופ"ח ובעקבות תלונות על כאבים בחזה לאחר ויכוח חריף במקום העבודה עם שני עובדים הכפופים לו. חרף תלונותיו וחרף גורמי הסיכון שהיו לו הוא לא טופל שעות ארוכות בחדר המיון עד שלבסוף קיבל שם אירוע לבבי חריף. רק אז, שעות רבות לאחר שהגיע לחדר המיון נזכרו לבצע לו צינתור אך הטיפול כבר לא יכל למנוע את הנזק הקרדיולוגי הקשה ואף את הנזק הנפשי שנלווה אליו. צ' שהיה בעל תפקיד בכיר לא יכל להתמיד בתפקידו ופרש ובאמצעות משרדנו הגיש תביעה נגד בית החולים וקופת החולים. התביעה הסתיימה בפשרה לשביעות רצון הלקוח.

תביעה נוספת הוגשה ע"י משרדנו נגד קופ"ח לאומית ובי"ח "אסף הרופא" ע"י עזבון מנוח ויורשיו. נטען בה שהבדיקות שנעשו למנוח לא היו תקינות וחייבו העמקת הבירור הרפואי כולל ביצוע בדיקת "מיפוי לב" וצינתור בשלב מוקדם יותר. בכתב התביעה נטען שלו הבדיקות הללו היו נעשות בשלבים מוקדמים היתה מתגלת הבעיה הלבבית של המנוח, היה ניתן לו טיפול די שגרתי וחייו, בסבירות גבוהה, היו ניצלים והוא היה זוכה לחיים ארוכים ומאושרים כפי שזוכים בהם היום חולים קרדיולוגיים רבים. התביעה הופנתה לגישור והסתיימה בהצלחה ולשביעות רצון הלקוחות.

באחרונה הוגשה ע"י משרדנו תביעה ע"י עזבונו של א' וע"י יורשיו. א' התעורר ביום שישי לפנות ערב וחש ברע. אשתו הזמינה את מד"א שפינה אותו לבי"ח מאיר. בדרך הודיעו מהאמבולנס לטיפול נמרץ לב בביה"ח שהם בדרך עם מקרה דחוף ישירות לטיפול נמרץ לב. למרות זאת, ובניגוד לכל ההנחיות והקריטריונים, חלפו כשעתיים, מהרגע שא' הגיע לבית החולים ועד שהחל הצינתור ורק כאשר א' כבר היה לאחר התקף לב חריף נוסף. ההוראות קובעות כי במצב כזה הזמן המקסימלי שיכול לחלוף בין מועד הגעת החולה לבית החולים למועד תחילת הצינתור הוא 90 דקות או שעה וחצי!

לעיתים, התביעות נוגעות לרשלנות או לאי עמידה בסטנדרט הביצוע של ההליך הרפואי עצמו כגון הצינתור או הניתוח הלבבי. דהיינו הטענה היא שתוך כדי ביצוע הפרוצדורה הרפואית הייתה רשלנות שגרמה לנזק. לדוגמא, פגיעה בלתי מחויבת בעורקים תוך כדי צינתור, פגיעה בקוצב תוך כדי צינתור וכו'.