ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

רשלנות רפואית כללי

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

ר' היתה ילדה ג'ינג'ית, חייכנית ומנומשת בת 11 בלבד. יום לפני שהוריה המודאגים לקחו אותה לבית החולים "ברזילי" היא עוד הספיקה לבלות עם חבריה בחוף הים באשקלון. בבוקרו של אותו יום שחור שבסיומו הובהלה לבית החוליםהיא בילתה בקייטנה. אחה"צ היא דיווחה על חולשה כללית, כאבי בטן ובחילות. כשהגיעה לבי"ח "ברזילי" סימנים של שטפי דם קטנים כיסו את רגליה ובגלל שהכונן ההמטולוגי לא נכח בבית החולים הוא המליץ בשיחת טלפון להעביר אותה למרכז הרפואי "סורוקה".

 

אבל שם התעלמו מהדיווחים שקיבלו מ"ברזילי", ביצעו אבחנות שגויות, לא שמו לב לתוצאות במעבדה ולא קראו למומחים מהבית. לאחר 12 שעות בלבד נפטרה ר' בבית החולים. גם וועדת בדיקה פנימית של בית החולים "סורוקה", אם כי בלשון מתונה יותר, וגם וועדה בדיקה שהוקמה ע"י משרד הבריאות, בלשון תקיפה מאד, קבעו, לאחר ששמעו את ההורים ואת נציגי משרדנו שייצג את ההורים בפני הוועדות הללו כמו גם במסגרת תביעת הנזיקין שנידונה בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי אירעה במקרה זה רשלנות חמורה שגרמה למותה של ר' בטרם עת.

 

המקרה של ר' הוא רקדוגמא אחת, כואבת מאד, מתוך מאות רבות של תיקים בהם ייצג משרדנו נפגעים כנגד המערכת הרפואית במסגרת תביעות רשלנות רפואית. תביעות אלו, שהפכו בשנים האחרונות לזירה הפופולרית בתחום דיני הנזיקין הן לחם חוקו של משרד "ילינק ושות' " מזה עשרות בשנים. מאז ומתמיד מייצג משרד "ילינק ושות' " נפגעים כנגד מערכת הבריאות ולמעשה התפתחות המשרד וצמיחתו מלווה את ההתפתחות של תחום המשפט והרפואה בישראל בכלל והרשלנות הרפואית בפרט ומכאן עושר ידיעתו וניסיונו של המשרד.

 

במהלך השנים טופלו ע"י משרד "ילינק ושות' " תביעות "רשלנות רפואית" במגוון רב של נושאים. בראש ובראשונה, המשרד מתמחה בניהול תיקי רשלנות רפואית בהריון ולידה. תיקים בהם נטען כי היה צורך לילד את התינוק לפניהזמן בו בוצעה הלידה בפועל על מנת למנוע תשניק לידה, תיקים בהם נגרם פרע – כתפיים עקב חילוץ לא נכון של העובר, תיקי "הולדה בעוולה"/"חיים בעוולה", תיקים בהם נגרם ליולדת נזק בתחום האורולוגי או בתחום הגאסטרו עקב ניהול רשלני של הלידה, תיקים בהם נגרם ליולדת נזק לאיברים הגניקולוגיים או אפילו ליכולת ההולדה או הפיריון העתידי עקב ניהול רשלני של הלידה וכו'.

 

באחד התיקים ייצג משרד "ילינק ושות' " הורים מהמגזר החרדי להם נולד, בהפתעה גמורה, זוג תאומות סיאמיות בלידה באחד מהמרכזים הרפואיים במרכז הארץ וזאת לאחר שבמעקב ההריון בקופ"ח לא התגלה הריון יוצא דופן זה הגם, שללא ספק, היה צריך לגלות אותו מבעוד מועד. בתיק זה, שהסתיים בפשרה, התמודד המשרד, מעבר לשאלות המשפטיות והרפואיות הרגילות, גם עם שאלות הלכתיות סבוכות תוך הגשת חוות דעת הלכתיות והסתמכות על פסקי הלכה ושילוב מושכל של הידע הייחודי של המשרד במשפט, רפואה והלכה וחיבורו עם טובת הלקוח וצרכיו.

 

בנוסף, המשרד צבר ניסיון רב בייצוג נפגעים בתביעות בתחום הקרדיולוגיה, הרפואה הדחופה, הפלסטיקה, העיניים, הכירורגיה, האונקולוגיה, הנוירוכירורגיה, הנוירולוגיה, האפילפסיה, הכליות, האורטופדיה, הפה והלסת, א.א.ג ועוד.

 

המשרד הגיש תביעות בשם בוגרים כמו גם בעניינם של קטינים תוך יצירת התמחות מיוחדת בטיפול בקטינים בעלי פגיעת ראש קשה. בנוסף, המשרד הגיש תביעות רשלנות רפואית בשם עזבונם של מנוחים, בעלי משפחות או רווקים, תוך התמקצעות בשאלות המיוחדות הנובעות מכך הן בכל הנוגע להוכחת הרשלנות של המוסדות הרפואיים וכן בכל הקשור להוכחת הנזק של הנפטרים.

 

התהליך של הטיפול בתיקי רשלנות רפואית הוא אחיד בכל התחומים:

 

שלב א' – למידה ראשונית של המקרה עם הלקוחות.

 

שלב ב' - איסוף קפדני של כל החומר הרפואי והאחר הרלבנטיים. זהו שלב קשה וחשוב ביותר שבו אנו אוספים ביסודיות את הרשומה הרפואית במלואה ומוודאים שיש בידינו את כל חומר הגלם הנדרש לצורך התביעה.

 

שלב ג' – לימוד החומר שהתקבל. לראות שאכן קיבלנו הכל, להחליט אם אין מקום לביצוע השלמות ולהבין בדיוק את המקרה העומד בפנינו בשילוב עם סיפור המקרה הנמסר ע"י הלקוח.

 

שלב ד' - איתור מומחה רפואי רלבנטי לתיק לצורך חוות דעת בתחום הרשלנות/אחריות ואח"כ גם לעניין גובה הנזק.

 

שלב ה' - הכנת כתב תביעה המבוסס, בין היתר, על חוות הדעת הרפואיות

 

שלב ו' – ניהול המשפט בדרך המקצועית ביותר כאשר כל האופציות על השולחן. ניהול המשפט עד לקבלת פסק הדין, מו"מ לפשרה על בסיס הצעה לפשרה של בית המשפט או ניהול התיק במסגרת גישור. הכל, לאחר הכנה מדוקדקת ומקצועית של התיק מכל היבטיו ובמטרה למקסם את הפיצוי עבור הלקוח.

 

כאמור, משרד "ילינק ושות'" טיפל ומטפל במגוון גדול מאד של תיקי רשלנות רפואית. מצד אחד, טיפלנו במקרה בו הוחלף בניתוח קרדיולוגי לילד בן 9 חודשים החמצן בחנקן בבי"ח הדסה "עין כרם".שם שאלת האחריות לא היתה שנויה במחלוקת אך ניהלנו מאבק חריף כדי למקסם את הפיצוי עבור הנפגע ואף למצות את הדין עם האחראים למקרה ומצד שני לא הרמנו ידייםבמקרה אחר בו טענו כי פגיעתו הקשה של ילד שהוא נכה בשיעור 100% נבעה מחסר בויטמינים ולא התייאשנו, הגם שניסו לרפות את ידינו, ובסופו של דבר, חרף טענות בדבר "חולשת" התביעה, הילד זכה לפיצוי נכבד. כי אנחנו לא נרתעים מאתגרים.

 

אם קרתה לכם או ליקירכם עוולה כתוצאה מפעולה של מערכת הבריאות, בבית החולים או בקופ"ח או במוסד רפואי אחר, אנחנו מזמינים אתכם לפגישת התייעצות ללא התחייבות. אנחנו מבטיחים להעמיד לרשותכם את הידע הרב שלנו בתחום הרשלנות הרפואית ואת הניסיון המצטבר שאין לו תחליף. אך מעל הכל אנחנו מקווים ומתפללים שיהיה לנו את הכוח ללוות אתכם ולתת לכם יחס אנושי, עצה טובה [לאו דווקא משפטית] ושרות מיוחד וחם שאנחנו חושבים ומאמינים שנתנו ללקוחותינו עד היום והוא מה שבאמת מייחד אותנו.