ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

תשלום תכוף או "תשלום על חשבון" בתאונת דרכים

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

התקופה שלאחר התאונה בה הנפגע מקבל טיפול רפואי ומשתקם, במידת האפשר, ולאחריה מוגשת התביעה והתיק המשפטי מתנהל עד לקבלת פיצוי, אורכת תקופה של כשנה עד מס' שנים בדרך כלל.

בתקופה זו, זקוקים הנפגעים בחלק לא מבוטל מהמקרים ל"תשלומי ביניים" שיסייעו להם להתקיים עד לקבלת הפיצוי המגיע להם.

לדוגמא:

  • ישנם מקרים בהם בגלל הפגיעה שנגרמה לו הנפגע לא יכול לשוב לעבוד למשך חודשים ארוכים (ובמקרים מצערים וקשים גם שנים או בכלל לא)
  • ישנם מקרים בהם אדם נהרג בתאונה והותיר אחריו "תלויים" (כגון אלמנה או אלמן וילדים) אשר החוסר במשכורת שהיה מקבל לפני התאונה אינו מאפשר להם להתקיים ולכלכל את ביתם.
  • ישנם מקרים בהם הנפגע זקוק לעזרה ולסיעוד בעלות של אלפי שקלים בחודש, וכן להוצאות שונות כגון: אשפוז בבית החלמה שאינו ממומן ע"י קופת החולים, התאמת דיור וכיו"ב.

לכל המקרים הללו נקבע בחוק (בסע' 5 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים) מנגנון המאפשר לנפגע לקבל מחברת הביטוח "תשלום תכוף" או "תשלום על חשבון" שיאפשר לו, בהתאם למקרה, להתקיים ולכלכל את עצמו עד לסיום התיק, בפשרה או בפסק דין.

עורך הדין המטפל בתיק שישמע מהנפגע באופן מפורט מה הצרכים ומה ההוצאות וההפסדים הצפויים לו בתקופת ניהולו של התיק, יידע כיצד לבקש ולקבל את המסמכים המתאימים ולפנות לחברת הביטוח ובמידת הצורך לבית המשפט, בדרישה לקבלת "תשלום על חשבון".

ניתן, במידת הצורך, לקבל כמה וכמה תשלומים תכופים, מדי תקופה.

בהתאם לחוק ניתן לקבל תשלומים תכופים לתקופה בת שנתיים לאחר התאונה, אולם, במקרים המתאימים ניתן לקבל גם לאחר מכן. בכדי לסבר את האוזן יצויין כי בסוף שנת 2012 השיג משרדנו לנפגע תשלום תכוף בסכום של כ-130,000 ₪, וזאת, כשמונה שנים לאחר התאונה בה נפגע.