ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

תביעת עיזבון ותלויים תאונות דרכים

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

למרבה הצער, במדינת ישראל נהרגים מאות אנשים מדי שנה בתאונות דרכים. קרבנות תאונות הדרכים, מותירים אחריהם בחלק ניכר מהמקרים בני משפחה כואבים, שמלבד הכאב והצער שנגרמו להם, מאבדים גם חלק מפרנסת הבית או את כולה.

כאשר המנוח הותיר אחריו בני משפחה שהיו "תלויים" בו לפרנסתם ולמחייתם במידה זו או אחרת, הרי שמוגשת "תביעת תלויים" המפרטת, בהתאם לפרמטרים שנקבעו לכך בפסיקה, את הנזק שנגרם לתלויים. מדובר בחישובים סבוכים ומורכבים, שיכול לעשותם רק מי שמיומן בכך.

בין שאר ראשי הנזק ניתן למנות: הפסדי השתכרות והפסדי פנסיה, נזק שאינו נזק ממון (הקבוע בחוק), הוצאות קבורה אבל ומצבה, ואבדן שירותי בן זוג ואב/אם.

בנוסף לתביעת התלויים (ואף במקרה בו לא נותרו תלויים, כגון, במקרה בו אדם נהרג בתאונה כשהיה אדם צעיר ללא משפחה משלו) קיימת, אפשרות ליורשיו (כגון הוריו) לתבוע את הנזק שנגרם לעיזבון, הן בגין "נזק שאינו נזק ממון" – בהתאם לסכום הקבוע לכך בחוק, וכן בגין "הפסד ההשתכרות של המנוח בשנים האבודות".

גם במקרה זה, מדובר בחישובים מורכבים שנקבעו והתפתחו במהלך השנים בפסיקת בית המשפט העליון ובפסיקת הערכאות הנמוכות יותר (וגם כאן, חובה להיות מיוצג בידי עו"ד מיומן שיידע אילו טענות לטעון וכיצד למעשה לבנות את התיק.

בהקשר זה נציין, כי הנזק ב"שנים האבודות" אינו רק "שכר עבודה", אלא, יכול להיות גם, למשל, הפסד פנסיה, הפסד גימלאות שונות, הפסדי רנטה וכיו"ב. בכל המקרים, צריך עורך הדין להפנות את בית המשפט לפסיקה נכונה ורלבנטית הדומה למקרה הנדון, וזאת, כדי לקבל עבור יורשיו של המנוח, את הפיצוי המקסימלי.