ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

רשלנות גרמה ללידה של עובר נושא CMV עם נכות קשה


בכתב התביעה שהוגש בימים האחרונים ע"י משרדנו לבית המשפט המחוזי בירושלים, נגד קופ"ח מכבי ובי"ח אסותא, נטען ע"י מומחה לגניקולוגיה ומיילדות, כי עיון מדוקדק בתיעוד של סקירות ה- US מגלה ממצאים שחייבו סקירה מכוונת למוח העובר ושאילו נעשתה סקירה ראויה כזו ניתן היה לאתר סימנים חשודים להידבקות בנגיף CMV דבר שהיה מביא לאבחון העובר הנגוע והפגוע ובעקבות כך להמלצה להפסקת הריון ולמניעת לידה של ילד עם נכות כה קשה.

בכתב התביעה מתואר שבשבוע ה- 23 ביצעה האם סקירת מערכות שנייה בקופ"ח אשר כבר בה היה העובר לא תקין בפרמטרים רבים. חלק מהמדידות בוצעו בצורה שגויה וחלק מהבדיקות שהיו צריכות להתבצע כלל לא בוצעו. למרות זאת, הרופא שביצע את הבדיקה לא הסיק את המסקנות הנכונות, לא העלה את החשדות המתאימים ולא היפנה את האם לביצוע בדיקות המשך נדרשות. גם הרופא המטפל שקיבל את ממצאי הבדיקה הלא תקינה לא הבחין כי קיימות בה בעיות. בנוסף, אף בסקירה נוספת שערכה האם בשבוע 33 בבי"ח אסותא והצביעה על ירידה באחוזונים של היקף הראש של העובר לא בוצעה אבחנה כראוי ולא הוסקו המסקנות המתבקשות וממילא לא בוצעו בדיקות ההמשך הנדרשות שיכלו לאתר את קיומו של הנגיף ולהביא למניעת הלידה של ילד בעל מומים כה קשים. במהלך ההריון אובחנה האם כסובלת מפעילות יתר של בלוטת התריס. לפיכך, האם קיבלה טיפול תרופתי לטיפול בבעיה זו וגם העוברית קיבלה זריקות למי השפיר עקב בעיה רפואית זו של האם.

לטענת המומחה הרפואי בתחום המיילדות שהגיש חוות דעת מטעם התובעים, הרופאים המטפלים היו ממוקדים בטיפול בבעיה של בלוטת התריס ובעשותם כן פיספסו את המומים אשר ניתן וצריך היה לצפות בהם בבדיקות ה- US ושהיו יכולים להצביע על הבעיה שממנה סובלת העוברית ואשר התבררה בדיעבד רק לאחר הלידה. לו היו עושים כן ניתן היה למנוע את לידת העוברית שהיא כיום בעלת מומים קשים מאד.

מאז לידתה וכתוצאה מרשלנות רפואית מצד הנתבעים סבלה הילדה באופן קשה ביותר והיא נאלצה לעבור ניתוחים ואשפוזים רבים הן בארץ והן בחו"ל והיא נזקקת לתרופות רבות ולטיפולים רפואיים ושיקומיים רבים. מסכת הייסורים שעוברת הילדה מחייבת, כך נטען בכתב התביעה, פסיקה משמעותית, בין היתר, של פיצויים בגין כאב וסבל ואובדן הנאות חיים לילדה ולאמה.