ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

איחור באבחון פקקת ורידית

משרדנו הגיש כתב תביעה ברשלנות רפואית לבית משפט השלום בירושלים בעניין איחור באבחון פקקת ורידית. פקקת ורידית היא תופעה שידועה כמסוכנת לנשים בהריון. למרות זאת, כל התקופה הארוכה בה היתה התובעת במהלך הריונה במעקב צמוד בבית החולים "ברזילי" או באשפוז לא התייחסו הרופאים ואנשי הצוות הרפואי לתלונותיה ברגל שמאל ולא נקטו, ולו את האמצעים הפשוטים על מנת למנוע את הסיבוכים הקשים הגורמים לה כיום לנכות הקשה ממנה היא סובלת ותסבול למשך כל חייה.

 

נטען כי כתוצאה מהטיפול הרשלני שניתן לתובעת היא תסבול עד סוף חייה מתסמונת של אי ספיקת ורידים עמוקים ברגל שמאל ותזקק לתרופות מדללי דם, לגרביים אלסתיות ותפקודה המקצועי והיומיומי כמו גם איכות חייה יפגעו קשה.

 

עוד נטען כי חרף הסימנים המזהירים שהיו קיימים בימים שלפני ביצוע הניתוח הקיסרי בו נולד העובר כגון כאבים עזים ברגל שמאל או במפשעה לא הועלה החשד לגבי פקקת ורידים על אף הסיכון הגבוה הקיים לכך, לא בוצעו בדיקות הדמיה שהיו מגלות את הבעיה הרפואית וכתוצאה מכך היולדת לא קיבלה טיפול מניעתי טרם הניתוח הקיסרי אשר כשלעצמו החריף את הבעיה שעה שגם במהלך ביצועו ומיד בסיומו לא ניתן הטיפול הראוי.