ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

צינתור מיותר שגרם לנזקים גופניים ונפשיים קשים

תרשימי הא.ק.ג של התובע, במנוחה ובמאמץ, בקופת החולים ובבית החולים, היו תקינים. מיפוי הלב ובדיקות המעבדה גם הם היו תקינים. בנוסף, התובע היה שייך לקבוצה בעלת סיכון קטן ביותר לתמותה מאירועי לב. למרות הכל, הרופאים בבית החולים בילינסון החליטו לבצע לתובע צינתור בניגוד לכל הוריה רפואית.

במהלך הצינתור התובע התלונן על כאבים במפשעה. אולם לא זכה להתייחסות כלשהי. בימים שאחרי הצינתור, בדיקות הדם הראו ירידה חדה בערכי ההמוגלובין. בנוסף, הוא היה חיוור, הזיע, לחץ הדם היה נמוך והוא אף איבד לעיתים הכרה. היה ברור שיש דימום בגוף ושהוא אכן סובל. הוא שוחרר לביתו מבי"ח בילינסון ללא אבחנה וללא טיפול.

התובע פנה לביה"ח "תל השומר" וגם שם התלונן על כאבים במפשעה וברגל ימין וכן בעת מתן שתן. למחרת הוא שוחרר עם המלצה לבירור לגבי  אנמיה וללא בירור מקיף. רק יום למחרת, שהם 6 ימים לאחר הצינתור, רופא המשפחה בקופת החולים הבין את חומרת המצב ושלח את התובע שוב לבי"ח בילינסון, שם עשו לו את שהיו אמורים לעשות לו הן בעת האישפוז להליך הצינתור והן כשפנה לבי"ח תל השומר. התובע עבר בדיקת CT בה נמצא כי במהלך הצינתור פגעו לו בעורק במפשעה, ועל כן נותר העורק מדמם כל הזמן באופן פעיל.

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים ע"י משרדנו, טען התובע לנזקים גופניים ונפשיים קשים ביותר בשיעור משוקלל של 94%, עקב ביצוע הצינתור המיותר שנעשה בצורה רשלנית וכושלת ותוך איחור ניכר באיבחון הדימום שגרם לנזקיו.