ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

רופא קופ"ח התעלם מהממצאים והסרטן הרג את החולה

 

רשלנות של רופאי קופ"ח כללית, אשר התעלמו מתלונותיו של המנוח, במהלך השנים, הובילה לגילוי מאוחר של הגידול הסרטני בגופו וכתוצאה מכך הוא נפטר בטרם עת.

כך עולה מכתב התביעה, אשר הוגש  לפני מספר ימים, על ידי משרדנו  לבית המשפט המחוזי בתל אביב ובו נטען כי המנוח התלונן במשך 4 שנים (!) על כאבי בטן עזים ודקירות בחזה שמאל, אך רופא המשפחה בקופ"ח לא היה עירני מספיק ולא שלח אותו לבצע את הבדיקות הנדרשות. בתביעה נטען כי גם כאשר בוצעו למנוח (סוף סוף) בדיקת CT ובדיקת אולטרה סאונד, מהן עלה כי קיימים ממצאים מחשידים בכבד, רופא המשפחה בחר "לעבור לסדר היום" על ממצא זה, לא הסביר דבר למנוח ולא הפנה אותו לבדיקות, או להתייעצויות כלשהן.

כאביו של המנוח לא פסקו, אך רופא המשפחה נתן לו, במשך שנה שלמה, מרשמים לתרופה לטיפול בחומציות יתר, וזאת מבלי לבדוק אותו כלל. רק כעבור כ- 4 שנים, כאשר נבדק המנוח ע"י גסטרואנטרולוגית, הבחינה הרופאה, מייד, כי ממצאי בדיקת האולטרה סאונד הינם ממצאים המתאימים לגרורות סרטניות והפנתה את המנוח, בדחיפות, למחלקה האונקולוגית בבי"ח. בבדיקות שבוצעו למנוח עלתה תמונה עגומה של גידול גרורתי בכבד ומחלה מפושטת. המנוח טס לטיפול ביולוגי חדשני בבלגיה, אך לצערנו, לאור השלב המתקדם של המחלה, לא ניתן היה להצילו והוא נפטר כעבור מספר חודשים.

ד"ר אשר שלמון, מומחה לאונקולוגיה, כתב בחוות דעת שצורפה לתביעה, בה נטען כי הממצאים שהתגלו בבדיקות ה- CT והאולטרה סאונד היו חייבות להדליק "נורה אדומה" אצל רופא קופ"ח וחייבו המשך בירור. עוד טוען ד"ר שלמון כי אילו היה הסרטן מאובחן, כבר באותו שלב, סיכויי ההחלמה של המנוח היו גבוהים בצורה משמעותית.