ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

טיפולים תרופתיים שגויים גרמו למותה של רופאה

שרשרת של טיפולים תרופתיים רשלניים גרמה למותה של רופאת משפחה שהיתה בת 93 בעת פטירתה.

הכל החל בנפילה של המנוחה בביתה שהסתיימה דווקא בטוב. המנוחה קמה על רגליה ובמשך כשבוע נראה היה שהכל בסדר. לאחר שבוע וכשחשה בכאבים פנתה לחדר המיון בבי"ח מאיר ואז החלו הצרות.
עד הנפילה, כך עולה מכתב התביעה שהגיש השבוע משרדנו לבית משפט השלום היתה המנוחה צלולה, בריאה ועצמאית לחלוטין בתפקודה. היא אפילו לא סבלה ממחלת הסכרת כמו רבים מבני גילה.
בבי"ח מאיר אבחנו שהמנוחה סובלת משבר בצוואר הירך, תסחיף ריאתי קטן, פקקת ורידים עמוקים ברגל ימין, שברים בצלעות ותפליט קטן מימין עם תמט קטן של הריאה. היא נותחה ולפני הניתוח, במהלכו ולאחריו ניתנו לה כמויות נוזלים רבות מאד, כולל 9 מנות דם, מבלי שניתנה לה במקביל תרופה משתנת. כתוצאה מכך היא נכנסה למצב של העמסת נוזלים, פיתחה אי ספיקת לב דבר שהוביל לבצקות בכל גופה ובכלל זה בצקת מוחית ובצקת ריאות. בנוסף, ניתן לה בביה"ח טיפול שגוי באינסולין למרות שהיא לא סבלה כלל מסכרת דבר שגרם לה להיפוגליקמיה.
היא נכנסה כאשה עצמאית לבי"ח מאיר וכחלוף פחות מחודש ימים הועברה במצב סיעודי לבית רבקה. בהמשך בשל הידרדרות במצבה הועברה לטיפול בבי"ח "תל השומר". שם, ללא סיבה ברורה, אבחנו שני רופאים כי המנוחה סובלת מפרכוסים ונתנו לה טיפול נוגד פרכוסים לשריר שהיה שגוי כשלעצמו ובמינון הגבוה פי 10 (!!) מהמינון הראוי לחולה בגילה! כתוצאה מכך המנוחה נפטרה באופן מידי.