ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

טיפול שגוי נגד פרכוסים גרם לנזק נפשי

בית החולים סורוקה אבחן, ברשלנות, אירועים כאירועים "אפילפטיים" למרות שהיו אירועים בעלי רקע נפשי וכתוצאה מכך העניק טיפול שגוי לתובעת וגרם לה להחמרה משמעותית במצבה הנפשי. כך נטען בכתב תביעה שהוגש ע"י משרדנו לבית משפט השלום בירושלים בימים האחרונים.

התובעת, אשר חשה ברע והתעלפה במקום עבודתה, הובהלה לבית החולים שם אושפזה במחלקה הנוירולוגית. במהלך אשפוזה נערכו לה בדיקות שונות אשר פורשו, באופן שגוי, כמייצגות פעילות אפילפטית. במהלך האשפוז, התובעת עברה התקפים מרובים שהוגדרו כהתנתקויות וכפרכוסים וקיבלה טיפול נוגד פרכוסים ללא הטבה. במהלך האשפוז הרופאים לא בחנו את האפשרות כי ההתקפים ה"אפילפטיים" מקורם על רקע נפשי וזאת על אף שהיו מספיק סימנים אשר לא תאמו אבחנה של פרכוסים.

לאחר שמצבה של התובעת הוחמר, משפחתה של התובעת דרשה מצוות בית החולים להעביר אותה למרכז רפואי אחר במרכז הארץ שם אובחן כי התובעת סובלת מהפרעה נפשית שמובילה להופעת תסמינים 'כמו נוירולוגים'. מתן התרופות נוגדות הפרכוסים הופסק וחל שיפור במצבה של התובעת.

בגלל רשלנות בית החולים סורוקה, מצבה הנפשי של התובעת הוחמר משמעותית לעומת מצבה ערב האשפוז והטיפול נוגד הפירכוסים שניתן לה ללא הצדק והיא סובלת מאובדן אמון במערכת הרפואית המטפלת בה, באנשים הקרובים לה וכן מקושי רב בתפקוד היום יומי.