ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

לא שאלו, חתכו וסיבכו את החולה בבעיות מעיים ואנמיה קשה

כריתה מיותרת ורשלנית של הסעיף ע"ש מקל במהלך ניתוח תוספתן בבית החולים ע"ש שיבא בתל השומר סיבכה את החולה ב- 2 ניתוחים נוספים בתוך 5 ימים וגרמה לו לכך שהוא סובל כיום מנכות כוללת של כ- 57% עקב בעיות רפואיות שונות שנוצרו כתוצאה ישירה מהניתוח הראשון שהיה גם מיותר, בחלקו, וגם בוצע ברשלנות.

כך עולה מכתב תביעה שהוגש ע"י משרד ילינק ושות' לאחרונה לבית משפט השלום בהרצליה ע"י נפגע שהוא כיום בן 39. בכתב התביעה נטען כי הכריתה המיותרת של הסעיף ע"ש מקל נעשתה ללא קבלת הסכמה של התובע ואף ללא התייעצות עם בני משפחתו. יתרה מכך, הכריתה היתה מיותרת ומעל לכל היא בוצעה בחוסר מיומנות וברשלנות.

לתביעה צורפה חוות הדעת של ד"ר משה גרינשפן, מומחה לכירורגיה כללית, שקבע שלא היתה אינדיקציה רפואית לכריתת הסעיף ע"ש מקל, הכריתה נעשתה בטכניקה לא נכונה, המעקב לאחר הניתוח הראשון אחרי מצבו של התובע היה רשלני והתעלם מסימנים וממצאים שהעידו על הדרדרות במצבו ואיחר בזיהוי חסימת המעי, בניתוח השני נגרם נזק למעי הדק, פעולת הצוות הרפואי גרמה להיווצרות זיהום כתוצאה מהותרת גוף זר בבטנו של התובע ועוד.

כיום, כאמור, סובל התובע מהפרעות ניכרות בפעולת המעיים דבר הגורם לו לקושי גדול בפעילות היום יומית, סובל מאנמיה כרונית ומצלקות נרחבות ומכוערות עקב הניתוח הבטני.