ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

תביעה חדשה - רשלנות בניתוח פשוט כמעט גרמה למוות

לפעמים, לצערנו הרב, הכתובת היא על הקיר ממש. וכאשר מדובר בחולה בן 70 שעובר בסך הכל הליך כירורגי פשוט, יחסית, של כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי בשיטה לפרוסקופית זה ממש עצוב. וזה היה גורלו של א'. לאחר שהוא עבר את הניתוח הוא סבל מכאבי בטן, בחילות, הקאות, תפיחות של הבטן, לחצי דם נמוכים, בדיקות דם ושתן לא תקינים, תפקודי כבד וכליות לא תקינים ועוד. אבל לפי דפי המעקב במחלקה הכל נראה תקין. רק אחרי 3 ימים (!) המנתח, שהתנהלותו בניתוח עצמו היתה לא זהירה וגרמה למצבו של א' לאחר הניתוח, בא לראות אותו ולאור ההידרדרות במצבו לקח אותו לניתוח נוסף ומצא הרבה דם ישן בבטן.
בשלב הזה ערכי ההמוגלובין של א' צנחו והוא נכנס למצב של הלם המורגי והיה זקוק למנות דם ופלסמה. למרות זאת, מצבו המשיך להידרדר והוא הוכנס לניתוח שלישי (!) ושוב נמצאו דם וקרישי דם בחלל הבטן. בשל מצבו הקשה א' הונשם והועבר לאחר הניתוח השלישי להמשך אשפוז של כחודש ימים במחלקה לטיפול נמרץ.
כתב התביעה שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום בהרצליה ע"י משרדנו מתאר, בסיוע חוות הדעת של פרו' שילוני, מומחה בכירורגיה, את מצבו של א' אשר כתוצאה מזלזול בביצוע הניתוח ובטיפול שלאחר הניתוח מצא עצמו בסכנת חיים של ממש וסובל כיום מנכות בשיעור 40% עקב מצב לאחר ניתוח בטן על כל המשמעויות הנלוות לכך והסכנות העתידיות.