ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין
homeFirstSlide

תביעת רשלנות רפואית חדשה - ניתוח לייזר

אישה צעירה התייעצה עם רופא עיניים כדי לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים שנועד לשפר את הראייה ואת איכות החיים. לאחר סדרת בדיקות המליץ הרופא על ניתוח מסוג PRK. ביום הניתוח, בעודה ממתינה לביצוע הניתוח, לאחר שלעיניה כבר הוזלפו טיפות עיניים, ניגש אליה המנתח והציע לה לבצע את הניתוח באמצעות מכשיר לייזר חדש מסוג צ'ייס פרימיום אשר בדיעבד הסתבר שלמנתח היה מעט מאד ניסיון איתו.

המנתח הרבה לספר על יתרונות השיטה החדשה ולא טרח לציין כי ישנם גם חסרונות וסיכונים רבים בביצוע ניתוח חדיש זה והמטופלת השתכנעה.

בדיעבד, הסתבר כי המטופלת לא התאימה לסוג הניתוח החדש והיא נותרה כיום, לאחר שני ניתוחים מתקנים, במצב בו היא סובלת מראיה ירודה ביותר בשתי עיניה ומפגיעה משמעותית באיכות הראייה.

לכתב התביעה, שהוגש לפני כשבוע לבית משפט ע"י משרדנו נגד רופא העיניים והמכון בו בוצע הניתוח, צורפה חוות דעת מומחה למחלות וניתוחי עיניים בה נטען כי היתה רשלנות בבדיקות ההתאמה של התובעת לניתוח ובבחירת סוג הניתוח החדיש אשר התובעת לא התאימה לו מראש. המומחה גם קבע כי כתוצאה מרשלנות הנתבעים סובלת כיום התובעת מנכות בשיעור 25% בשל חדות ראיה ירודה ושיבושי ראייה.