כל הורה הרושם את ילדו לגן הילדים או לביה"ס נדרש לשלם עבור ביטוח תאונות אישיות. דרישה זו הינה בהתאם לחוק המחייב רכישת ביטוח עבור כל תלמיד מגיל גן ועד גיל 18.

משמעותו של ביטוח זה הינה כי במצב בו הילד נפגע ניתן יהיה לקבל פיצוי על הפגיעה מחברת הביטוח. הורים רבים אינם יודעים כי הביטוח חל 24 שעות ביממה, אינו מוגבל רק לזמן שהותו של הילד בגן הילדים או בביה"ס והוא חל גם אם הילד נפגע מחוץ לשעות הלימודים. כך, למשל, חל הביטוח על פגיעות ילדים בשעות הפנאי בבית, במגרש המשחקים ואפילו בחו"ל.

חשוב להדגיש כי הפיצוי מחברת הביטוח אינו תלוי בהוכחת "אשם" או התרשלות מצד המוסד החינוכי ו/או גורם אחר כלשהו. יתירה מזאת, במקרים בהם קיימת רשלנות מצד ביה"ס או גורם אחר (לדוגמה עירייה, מועצה מקומית וכיו"ב) ניתן להגיש במקביל גם תביעת נזיקין כנגד הגורם הרשלן.

חשוב לציין כי מאחר והמדובר בתביעה על פי פוליסת ביטוח, חלה תקופת התיישנות מקוצרת של 3 שנים בלבד במהלכן ניתן להגיש תביעה (וזאת בניגוד לתביעות נזיקין רגילות לגביהן תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים). תקופת ההתיישנות מתחילה להימנות מהגיע הקטין לגיל 18 ולפיכך ניתן להגיש את התביעה עד גיל 21.

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

טלפון: 03-6911919

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

טלפון: 03-6911919