ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

פגיעות ילדים

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

"בית קרדן", דרך מנחם בגין 154, ת"א, 64921

טלפון: 03-6911919

או מלאו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם בהקדם:

כל הורה הרושם את ילדו לגן הילדים או לביה"ס נדרש לשלם עבור ביטוח תאונות אישיות. דרישה זו הינה בהתאם לחוק המחייב רכישת ביטוח עבור כל תלמיד מגיל גן ועד גיל 18.

משמעותו של ביטוח זה הינה כי במצב בו הילד נפגע ניתן יהיה לקבל פיצוי על הפגיעה מחברת הביטוח. הורים רבים אינם יודעים כי הביטוח חל 24 שעות ביממה, אינו מוגבל רק לזמן שהותו של הילד בגן הילדים או בביה"ס והוא חל גם אם הילד נפגע מחוץ לשעות הלימודים. כך, למשל, חל הביטוח על פגיעות ילדים בשעות הפנאי בבית, במגרש המשחקים ואפילו בחו"ל.

חשוב להדגיש כי הפיצוי מחברת הביטוח אינו תלוי בהוכחת "אשם" או התרשלות מצד המוסד החינוכי ו/או גורם אחר כלשהו. יתירה מזאת, במקרים בהם קיימת רשלנות מצד ביה"ס או גורם אחר (לדוגמה עיריה, מועצה מקומית וכיוצב') ניתן להגיש במקביל גם תביעת נזיקין כנגד הגורם הרשלן.

כך, למשל, במקרה בו קטין כבן 9 שנים נפגע בתאונה במהלך לימודיו עת נפל מקורת עץ בתוך סככה (שהותקנה בחצר ביה"ס בו למד) עליה עמד על מנת לצפות באירוע משטרתי שהתנהל בסמוך, כשלפתע קרסה הקורה ובניסיון למנוע את נפילתו נאחז הקטין בגדר רשת מתכתית ונפצע בידיו. באותו מקרה קיבל ביהמ"ש את תביעתו של הקטין כנגד משרד החינוך ופסק לו פיצוי בסכום כולל של 48,000 ₪.

במקרה נוסף, בו הופל תלמיד ע"י תלמיד אחר ממפלס שביל הליכה בגובה 1.5 מ' למפלס נמוך יותר, נחת על ספסל שבור, התגלגל על הרצפה ונפגע בידו, פסק ביהמ"ש לתלמיד סך של 15,000 ₪ בגין "כאב וסבל".

חשוב לציין כי מאחר והמדובר בתביעה על פי פוליסת ביטוח, חלה תקופת התיישנות מקוצרת של 3 שנים בלבד במהלכן ניתן להגיש תביעה (וזאת בניגוד לתביעות נזיקין רגילות לגביהן תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים). תקופת ההתיישנות מתחילה להימנות מהגיעו של הקטין לגיל 18 ולפיכך ניתן להגיש את התביעה עד גיל 21.