ילינק וייס ושות - משרד עורכי דין

חדשות

החורף מתקרב. וכשבחוץ קר מנסים להתחמם באמצעים שונים ואפילו בכאלו שעלולים להיות מסוכנים ולגרום, חלילה, לתאונות. לאחרונה הגיש משרדנו תביעה לבית המשפט בשמה של "א", ילדה קטנה, בגין הנזקים שנגרמו לה עקב התפוצצות "בקבוק חם" במיטת הוריה.
בכתב התביעה מסופר כי לפני כשנתיים וחצי, האב מילא "בקבוק חם", שניתן לרכישה בתפזורת בכל בית מרקחת, והביא אותו למיטת ההורים, שם שהתה הבת, כשהוא סגור ואטום היטב ועטוף בכיסוי בד, ולאחר שווידא שאינו מלא מדי, על מנת שיפזר חום במיטה בנוסף לשמיכות.
לפתע, צרחה הבת מכאבים וכשהביטו בה הוריה הם ראו שכל העור מעל רגלה השמאלית מתקלף. הבת פונתה מידית לבי"ח תל השומר ואושפזה ל-3 שבועות כשהיא סובלת מכוויות קשות. היא עברה טיפולים קשים להטרייה ולשיקום הצלקות. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי בתחום הפלסטיקה שקובע כי "א" סובלת מ- 15% נכות לצמיתות עקב צלקות מכערות וכואבות.
מבדיקה שנערכה בדיעבד התברר כי בבקבוק החם שהיה עשוי מגומי נפער לפתע חור באורך של כ-15 ס"מ ממנו נשפכו המים על רגלה של "א". התביעה הוגשה כנגד המשווק של הבקבוק החם, ע"פ חוק האחריות למוצרים פגומים וע"פ פקודת הנזיקין.

 

משרדנו מתמחה בייצוג קטינים בתביעות עקב נזקי גוף. כמקובל במקרים כאלו, בהם נפגעים קטינים אנו פועלים, במקביל להגשת תביעת הפיצויים נגד המזיק למיצוי זכויות הקטין לפי "פוליסת תאונות אישיות תלמידים" שקיימת לכל תלמיד במדינת ישראל למעט מקרים חריגים.

בחודש 8/07 מצא את מותו צעיר בן 34 כתוצאה מהרעלה. גופתו נותחה במכון לרפואה משפטית לאחר שאימו נתנה, לכאורה, הסכמה כשהיא בהלם ותחת איום המשטרה. לאחר 5.5 שנים התברר לבני המשפחה ההמומים כי במכון נשארו "דגימות" מגופתו של הצעיר. המשפחה נאלצה לערוך טקס הלוויה וקבורה חוזרים ועברה זעזוע קשה כשהיא נחשפת ל"דגימות" שהוצאו מגופת הבן ו"שכבו" 5.5 שנים בארון של פרו' היס במכון.
שנה וחצי קודם לכן, בחודש 5/06, מצא את מותו צעיר בן 19 לאחר שנורה ע"י 7 קליעים בגופו. המשטרה איימה על האם שתעכב את ההלוויה אם לא תסכים לנתיחה וכך קיבלה את הסכמתה לביצוע הנתיחה במכון לרפואה משפטית. לאחר 6 שנים קיבלה המשפחה מכתב ממשרד הבריאות והתברר שללא ידיעת המשפחה וללא כל צורך נשמרו במכון חלקים ודגימות מהגופה. גם במקרה זה נערכה הלוויה נוספת וטקס קבורה נוסף.
מסתבר ששוד האיברים, החלקים והדגימות שהתחולל בין כותלי המכון לרפואה משפטית באבו כביר עלה על כל דימיון. כמעט כל אחד או אחת שיקירו עבר נתיחה שלאחר המוות בשנות ה-90 או בתחילת שנות האלפיים צריך לדאוג שמא חלק או דגימה של יקירו מונחת אי שם בארון, במקרר או במרתף במכון האפל באבו כביר. איך במוסד ממשלתי התנהל כדבר הזה?!!

 

לאחרונה, הוגשו ע"י משרדנו שתי תביעות נוספות נגד פרו' היס, משרד הבריאות ואח' בשני המקרים המזעזעים המתוארים לעיל.

 

משרדנו מתמחה בייצוג המשפחות שנפגעו ב"פרשת היס" ומשרדנו אחראי לפסיקה התקדימית בעניין זה בבית המשפט העליון במסגרת ע"א 5019/08 פרו' היס נ. ליה עטרה בן צבי .

בתביעה שהוגשה לאחרונה ע"י משרדנו נגד בית החולים "אסף הרופא" נטען כי הצוות הרפואי בבית החולים שגה בבחירת הדרך הניתוחית הנכונה לכריתת כיס המרה ובחר בביצוע כריתה לפרוסקופית במקום פתיחת בטן שהיתה הדרך המתאימה והנכונה יותר בנסיבות העניין.
כתב התביעה שמתבסס על חוות דעת רפואית של מומחה רפואי בתחום הכירורגיה מתאר בהרחבה את הקשיים שבהם נתקלו המנתחים בעת ביצוע הניתוח הלפרוסקופי והחיתוך העיוור בתחילתו. כתוצאה מכך, נפגע צומת חיוני במוצא דרכי המרה מהכבד והמנתחים, בשל הקשיים בהם נתקלו, החליטו לעבור לניתוח פתוח.
מצבו של המנותח הלך והידרדר. הוא סבל מהקאות, שילשולים, פגיעה קשה בכבד על כל התופעות הנלוות לה לרבות צהבת ושחמת הכבד. כ- 4 חודשים לאחר הניתוח וכתוצאה ישירה מהרשלנות בביצוע הניתוח נפטר המנותח.

רק 950 מטר הפרידו בין תחנת המשטרה של קרית גת לבין הפיצוציה בתחנה המרכזית של העיר. בקושי דקה נסיעה בשעות הקטנות של ליל שבת. אבל לשוטרים ממשטרת קרית גת לקח המון המון זמן להגיע לזירת האירוע בה התקהלו עשרות אנשים שצפו ב- 3 נערים דוקרים ופוצעים קשה מאד 2 נערים אחרים שבמקרה נקלעו למקום וגורמים להם לנזקים קשים מאד לצמיתות. והכל בגלל שקודם לכן המוכרת במקום ביקשה מהם להנמיך את המוסיקה ברכב. בנס האירוע לא הסתיים במוות.

בכתב תביעה שהוגש לפני מספר ימים לבית המשפט המחוזי מרכז ע״י משרדנו מתוארת הרשלנות הקשה של כל המעורבים באירוע קרב הסכינים בפיצוצייה שבסופו נותרו שני התובעים עם נכויות קשות מאד ופגיעה קשה ביכולת התפקוד שלהם.

שלושת הדוקרים הורשעו בהליך פלילי. אולם מעבר לכך כתב התביעה מתאר התנהלות רשלנית של בעל הפיצוציה שהפעיל את המקום בניגוד לתנאי רישיון העסק שאסר עליו לעבוד לאחר חצות, התנהלות רשלנית ומחדלים של חברת האבטחה שקיבלה קריאת מצוקה אך לא שלחה למקום סיור אלא לאחר זמן רב, התנהלות רשלנית של העירייה שלא אכפה את קיום רישיון העסק וחוקי העזר העירוניים וכ״כ לא הפעילה את השיטור העירוני וכן רשלנות גדולה מצד המשטרה.

עפ״י חוות הדעת הרפואיות שצורפו לתביעה סובל אחד התובעים מנכות נוירולוגית קשה ואילו השני סובל משילוב של פגיעה אורתופדית ופגישה קשה בכלי הדם.

השבוע הגיש משרדנו את תביעתו של ר' לבית המשפט המחוזי מרכז בגין פגיעתו בתאונת דרכים בליווי בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים שונים לרבות בתחום השיקום.

ר', אב לחמישה ילדים ממרכז הארץ, נפגע בפגיעה קשה מאוד בתאונת דרכים. בתאונה הוא נפגע בכל חלקי גופו. הוא סבל מדימום מוחי, שברים בעמוד השדרה ובצלעות. הוא היה מאושפז תקופה ממושכת בבי"ח בצפון אליו הובהל לאחר התאונה ולאחר מכן הועבר לתקופת אשפוז ארוכה בבי"ח שיקומי במרכז שנמשכת למעשה עד היום במסגרת אשפוז יום, מספר פעמים בשבוע.

משרדנו מלווה את ר' מהאשפוז ומסייע לו מול הגורמים השונים. כעת הוא מנסה לחזור לשגרת חייו. אולם הוא עדיין לא מסוגל לחזור לעבודתו, שהייתה כרוכה במאמץ פיזי ובריכוז. הוא גם לא יכול לתפקד בביתו כבעבר. הוא סובל מפגיעת ראש קשה, ממגבלות קוגנטיביות, מבעיות נפשיות ומבעיות רפואיות נוספות. חייו השתנו ללא היכר.

כשאנו מייצגים נפגע ראש, כמו במקרה זה, עלינו לשכנע את ביהמ"ש בחומרת הפגיעה של הלקוח, אשר לעתים לא נראית במבט ראשון. מדובר בנפגעים קשים אשר רק כלפי חוץ חוזרים לאיתנם. תפקידנו להמחיש לשופט עד כמה הפגיעה חמורה ומשפיעה על הנפגע בהתנהלותו היומיומית, על כושר עבודתו, על יכולותיו החברתיות, שיפוטו ועוד. וזאת, למרות העובדה שהנפגע מתהלך על רגליו ואולי לא ניכר עליו כלפי חוץ שהוא פגוע ראש ונפש.

משרדנו רכש ניסיון רב בניהול תיקים של נפגעים עם פגיעות ראש חמורות ולמדנו להתמודד עם הקשיים הייחודיים בניהול תיקים מסוג זה. גם בעניינו של ר' נעשה, ב"ה, ונצליח.

אשה בת כ- 50 פנתה למנתח פלסטי בכיר ומוכר מאד לצורך מילוי קמטים בפניה. זו לא היתה הפעם הראשונה בה פנתה האשה למנתח ולמרפאתו ובין האשה למנתח היתה הכרות הדדית שנים ארוכות. אלא שהפעם הזו לא ידעה האשה כי במקביל להזרקת החומצה למילוי הקמטים יוזרק לפניה, ללא הסכמתה, סיליקון נוזלי.
כתוצאה מכך, החלה האשה לסבול מנפיחות ובצקות בפניה אשר גרמו לסגירה של עין ימין. האשה טופלה במקומות שונים ובאמצעים שונים וסבלה, בין היתר, מאודם בפניה, תחושת בעירה בפנים, זיהום בדם ועוד. בבדיקת MRI שנערכה לה נמצא שבפניה של האשה יש עדיין עקבות של סיליקון נוזלי.
מאז ההזרקה סובלת האשה מנפיחות בפנים, התלקחויות של דלקות, חוסר סימטריה של הפנים, חסר ברקמה רכה, עיוות של הפנים וכתוצאה מכך היא עוברת משבר נפשי קשה.
בכתב התביעה שהוגש ע"י משרדנו נקבע ע"י מומחה רפואי בתחום הפלסטיקה כי הטיפול הרפואי שניתן ע"י הרופא המנתח היה רשלני מהיבטים רבים החל מכך שלא היתה קבלה רפואית מסודרת ולא היתה הסכמה מדעת ותיעוד רפואי ראוי וכלה בהזרקות חוזרות ורשלניות של סיליקון.

ילד חמוד ונמרץ בן 8 התלונן בפני אמו על כאבים ברגל ימין. היא לקחה אותו לבדיקה אצל האורתופד בקופ"ח. הרופא ציין שהילד צולע ושלח אותו לצילום רנטגן. לאחר מס' ימים שב הילד לרופא עם הצילום שעשה והרופא קבע שהצילום תקין (!). מדובר בכאבי גדילה ואין מה לעשות עם זה.
כעבור שנתיים שהה הילד בחופשה במלון. על שפת הבריכה הוא קיבל מכה ברגלו ובעקבותיה חש בכאבים עזים. הוא פונה ע"י מד"א לבי"ח ושם נמצא שהוא סובל משבר בירך רגל ימין העובר, כך ראו בצילום, דרך נגע הקיים בעצם. בשלב זה, התבקשו ההורים להביא את הצילום שעשו בקופ"ח ואז התברר שבניגוד לדברי האורתופד המטפל הצילום לא היה תקין והנגע נראה בו היטב!
בתביעה שהוגשה ע"י משרדנו כנגד קופת החולים נטען על סמך חוות דעת של מומחה אורתופד כי האבחון של רופא קופ"ח היה רשלני ולו הוא היה מאבחן את הנגע בעצם כבר שנתיים מוקדם יותר ניתן היה לטפל בנגע בדרכים שמרניות ובאופן כזה שהיה מונע את היווצרות השבר הקשה כתוצאה מהמכה ה"רגילה" יחסית עקב הרגישות של הרגל בעלת הנגע. כמו כן ניתן היה למנוע את הנכות האורתופדית בשיעור 23% ממנה סובל התובע כיום.

כריתה מיותרת ורשלנית של הסעיף ע"ש מקל במהלך ניתוח תוספתן בבית החולים ע"ש שיבא בתל השומר סיבכה את החולה ב- 2 ניתוחים נוספים בתוך 5 ימים וגרמה לו לכך שהוא סובל כיום מנכות כוללת של כ- 57% עקב בעיות רפואיות שונות שנוצרו כתוצאה ישירה מהניתוח הראשון שהיה גם מיותר, בחלקו, וגם בוצע ברשלנות.

כך עולה מכתב תביעה שהוגש ע"י משרד ילינק ושות' לאחרונה לבית משפט השלום בהרצליה ע"י נפגע שהוא כיום בן 39. בכתב התביעה נטען כי הכריתה המיותרת של הסעיף ע"ש מקל נעשתה ללא קבלת הסכמה של התובע ואף ללא התייעצות עם בני משפחתו. יתרה מכך, הכריתה היתה מיותרת ומעל לכל היא בוצעה בחוסר מיומנות וברשלנות.

לתביעה צורפה חוות הדעת של ד"ר משה גרינשפן, מומחה לכירורגיה כללית, שקבע שלא היתה אינדיקציה רפואית לכריתת הסעיף ע"ש מקל, הכריתה נעשתה בטכניקה לא נכונה, המעקב לאחר הניתוח הראשון אחרי מצבו של התובע היה רשלני והתעלם מסימנים וממצאים שהעידו על הדרדרות במצבו ואיחר בזיהוי חסימת המעי, בניתוח השני נגרם נזק למעי הדק, פעולת הצוות הרפואי גרמה להיווצרות זיהום כתוצאה מהותרת גוף זר בבטנו של התובע ועוד.

כיום, כאמור, סובל התובע מהפרעות ניכרות בפעולת המעיים דבר הגורם לו לקושי גדול בפעילות היום יומית, סובל מאנמיה כרונית ומצלקות נרחבות ומכוערות עקב הניתוח הבטני.

בתחילת השבוע התפרסם ב"גלובס" שבית חולים "מאיר" מצטיין בכך שאצלו הזמן הקצר ביותר שחולף מהרגע שהחולה מגיע ועד שעושים לו צינתור לב. 24 דקות נכתב שם באותיות גדולות ומודגשות.

ואולם, בימים אלה הגיש משרדנו תביעה בשם משפחתו של "א", גבר כבן 64 בלבד, אשר הגיע מהבית ע"י צוות מד"א ישירות לטיפול נמרץ לב עם אבחון ברור. במשך כשעתיים הוא נזנח ע"י אנשי הצוות הרפואי של בית החולים וכאשר הובא לביצוע הצינתור היה זה כבר מאוחר מידי, כש"א" נזקק להחייאה. "א" נפטר, לדאבון לב על מיטת הצינתורים. מחדל זה מתווסף למחדל של הצוות הרפואי בבי"ח "מאיר" שלא אבחן נכון את הא.ק.ג של "א" בבואו למיון כשלושה שבועות קודם לכן ולמעשה כלל לא התייחס אליו. לו היה עושה כן, "א" היה מטופל מבעוד מועד והיה זוכה לחיים ארוכים ומלאי אושר עם אשתו, ילדיו ונכדיו. עתה מתוארים הדברים במסגרת תביעה שהגיש משרדנו בליווי חוות הדעת של פרופ' אדוארד אבינדר, מומחה לקרדיולוגיה, שקבע כי בדיקה קפדנית של תוצאות בדיקת הא.ק.ג הייתה מביאה לביצוע בדיקות נוספות ולטיפול הולם ולשינוי מהלך המחלה. כמו כן, לו היה מבוצע צנתור מיד עם הגעתו של המנוח לבית החולים, ניתן היה לתת למנוח טיפול הולם יותר ולמנוע את פטירתו.